O mnie

Potrzebujesz pomocy prawnej?
Jesteś lekarzem i dopadł Cie problem prawny?
Chcesz zadbać o poprawność i zgodność z prawem formularzy zgody, którymi się posługujesz?
Potrzebujesz regulaminu organizacyjnego gabinetu lub umowy z podmiotem leczniczym?
Masz problem z dokumentacją medyczną?
Pacjent wystąpił przeciwko Tobie z roszczeniami i nie wiesz, czy są uzasadnione?
Potrzebujesz przygotować odpowiedź na pozew bądź inne pismo procesowe?
Prowadzisz pismo branżowe lub portal tematyczny i potrzebujesz autora artykułów z prawa medycznego?

Chętnie się tym zajmę.

Zobacz w czym, w szczególności, mogę Ci pomóc:


  • Przygotowuję od podstaw albo weryfikuję i poprawiam formularze świadomej zgody na zabiegi bądź metody diagnostyczne lub lecznicze o podwyższonym ryzyku. Dostarczę Ci gotowe rozwiązania, które pozwolą zaoszczędzić Twój czas.

  • Przygotowuję od podstaw albo sprawdzam i poprawiam umowy, regulaminy, procedury dla SANEPIDU.

  • Zajmuję się audytami praktyk lekarskich i podmiotów leczniczych.

  • Pomogę Ci uporać się z dokumentacją medyczną, zadbam abyś wiedział, jak ją prowadzić prawidłowo, zgodnie z przepisami prawa.

  • Pomagam przygotować odpowiedź na pozew lub inne pismo procesowe.

  • Udzielam konsultacji e-mail, bądź video przez Skype, Hangouts lub inny komunikator.

Chcesz nawiązać współpracę?

Napisz do mnie pod adresem : kontakt@jurgielaniec-radcaprawny.pl

Prawo i medycyna są powiązane w moim życiu od … zawsze. Prawo medyczne pojawiło się u mnie naturalnie. Chciałam pomóc moim najbliższym medykom, którzy prowadzą swoje gabinety lekarskie.

Tak więc wszelkie zagadnienia związane z prowadzeniem gabinetu lekarskiego są mi doskonale znane. Moim oczkiem w głowie są formularze świadomej zgody pacjenta na określone zabiegi.
Studia podyplomowe z zakresu prawa medycznego na Uniwersytecie Gdańskim przypieczętowały tylko zainteresowanie tematyką, która zwyczajnie i bez skrępowania wpisała się w mój życiorys.

Posiadając wiedzę i chcąc się nią dzielić z szerszym gronem lekarzy, zajmowałam się publicystyką prawno – medyczną. W „Biuletynie Lekarskim”, w mojej stałej, autorskiej rubryce „Prawo i Medycyna – Lepiej zapobiegać niż leczyć”, publikowałam artykuły o prawnych aspektach wykonywania zawodu lekarza. Jestem również autorką artykułów z zakresu prawa nieruchomości, które ukazały się w czasopismach „Prawo Nieruchomości” Wydawnictwa C.H. Beck.

Wieloletnią pracą zdobyłam wiedzę i doświadczenie, którymi chcę się teraz z Tobą podzielić. Założyłam bloga paragraf bez znieczulenia.pl, na którym odczarowuje prawo medyczne. W przystępny i zrozumiały sposób podpowiadam, jak bezpiecznie poruszać się w gąszczu przepisów prawa.

Prywatnie jestem żoną chirurga i mamą lekarki zajmującej się medycyną estetyczną. W wolnych chwilach ćwiczę jogę, fotografuję, czytam i oczywiście piszę nowy artykuł na bloga. Moim marzeniem jest studiować w Polskiej Szkole Reportażu.

Zapraszam Cię na mojego bloga, gdzie znajdziesz dużo konkretnej wiedzy na temat zagadnień pranych, które dotyczą Twojego gabinetu lub pracy, jeżeli zatrudniasz się w podmiocie leczniczym.

Masz pytanie, chcesz podjąć współpracę?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie:
kontakt@jurgielaniec-radcaprawny.pl